tarta orzechowa

By | 00:44 Leave a Comment

Kruchy spód :

150g kostki do pieczenia „Kasia”
250g mąki pszennej (użyłam tortowej)
50g cukru
1-2 łyżki kwaśnej śmietany


Masę orzechowa :

50g kostki do pieczenia „Kasia”
312g śmietany kremówki
150g cukru
1 opakowanie cukru wanilinowego 16g
60g mąki pszennej (użyłam tortowej)
2 jajka
350g różnych orzechów (włoskich, laskowych, nerkowca)


Przygotowanie :

  1. Spód : składniki na ciasto przełożyć do dużej miski i szybko zagnieść ciasto.
  2. Formę na tartę o średnicy 25cm wyłożyć papierem do pieczenia. Ciasto rozwałkować, podsypując je mąką i wyłożyć nim przygotowaną formę. Ciasto ponakłuwać widelcem i wstawić 20-30 minut do lodówki.
  3. Masa orzechowa : orzechy wysypać na blachę do pieczenia wyłożoną folią aluminiową i wstawić je do nagrzanego piekarnika. Prażyć je w temperaturze 180oC przez około 8 minut. Po wyjęciu z piekarnika odstawić do całkowitego ostygnięcia. Następnie 2/3 orzechów zemleć.
  4. Do rondelka z grubym dnem wsypać cukier, cukier wanilinowy, dodać kostkę do pieczenia „Kasia” i wlać śmietankę. Podgrzewać mieszając, aż „Kasia” się rozpuści.
  5. Następnie dodać mąkę i energicznie wymieszać na jednolitą masę (jeśli zostaną małe grudki, proszę się nie przejmować). Podgrzewać masę, aż zgęstnieje. Zdjąć ją z ognia i odstawić na 5 minut do przestygnięcia.
  6. Następnie do masy dodać po jednym jajku, po każdym dodaniu wymieszać mikserem, aż składniki się połączą. Na końcu dodać całe oraz zmielone orzechy i wymieszać dokładnie łyżką.
  7. Masę orzechową przełożyć na ciasto w foremce, wyrównać i ciasto wstawić do nagrzanego piekarnika. Piec w temperaturze 180oC na funkcji góra-dół przez około 50-55 minut.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze :