pączki - na mleku kokosowym, mandazi

By | 23:50 Leave a Comment

Składniki :

100 g mleka kokosowego
30 g świeżych drożdży
50 g cukru
2 żółtka
300 g mąki pszennej
40 g masła
szczypta soli
1 łyżka spirytusu
olej do smażenia
cukier puder do posypania

Roztopione i jeszcze ciepłe masło przelewamy do misy miksera, dodajemy mleko kokosowe, żółtka, drożdże i cukier. Miksujemy razem powyższe składniki na średnich obrotach ok.2 minut. Następnie dodajemy mąkę i sól. Dobrze wyrabiamy mikserem za pomocą końcówek do wyrabiania ciasta lub rękami. Przekładamy do miski oprószonej mąką, przykrywamy ściereczką i odstawiamy w ciepłe miejsce do wyrośnięcia na ok. 30 minut.

Po tym czasie wyjmujemy ciasto na stolnicę i dzielimy na mniej więcej równe 4 części. Każdą część formujemy w rękach w kulę, lekko z wierzchu spłaszczamy i ostrym nożem kroimy tak, aby otrzymać 6 trójkątów. Otrzymane trójkąty odstawiamy na 10 minut w ciepłe miejsce do wyrośnięcia.

Rozgrzewamy olej, który nie powinien być bardzo gorący, bo pączki szybko upieką się z zewnątrz, a pozostaną niedopieczone w środku. Nie mierzę temperatury, ale przy skali mocy płyty od 1 do 9, smażę na mocy 6. Po usmażeniu z obu stron, pączki wyciągamy łyżką cedzakową i odstawiamy na talerz wyłożony ręcznikiem papierowym, żeby odsączyć je z nadmiaru tłuszczu.

Kiedy przestygną, posypujemy cukrem pudrem.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze :