ciasto drożdżowe - zwijane bułeczki pizzowe

By | 06:18 Leave a Comment

Składniki :

300 g mąki pszennej (100%)
93 g ciepłej wody (31%)
93 g mleka (31%)
20 g oleju słonecznikowego (6,67%)
15 g świeżych drożdży (5%)
5 g cukru (1,6%)
3 g soli (1%)


Dodatkowo :

ketchup
ser żółty
szynka
groszek
przyprawa do pizzy


Przygotowanie :

  1. Do miski wlać 93 g ciepłego mleka i 93 g ciepłej wody. Dodać 15 g świeżych drożdży, wymieszać. Dodać 186 g mąki pszennej, wymieszać od połączenia się składników.
  2. Miskę przykryć ściereczką, odstawić w ciepłe miejsce na około 30 min lub do czasu powiększenia objętości ciasta i pojawienia się na jego powierzchni "kraterów".
  3. Do ciasta dodać resztę mąki pszennej, cukier i sól, dokładnie wyrobić ciasto. Ciasto ma być elastyczne a ścianki miski czyste.
  4. Do ciasta dodać olej, wyrobić do czasu jego wchłonięcia.
  5. Po upływie wskazanego czasu ciasto delikatnie odgazować i założyć jego boki na wierzch. Przełożyć tak aby góra z założonymi bokami znalazła się na spodzie miski. Ponownie odstawić do wyrośnięcia.
  6. Po wyrośnięciu ciasta wyłożyć je na stolnicę posypaną mąką i uformować w gładką kulę. Rozwałkować ją na duży prostokąt.
  7. Na cieście rozsmarować ketchup, następnie posypać pokrojoną szynkę. Na wierzch zetrzeć ser, posypać przyprawą do pizzy.
  8. Zwinąć ciasto w rulon, pokroić w plastry o grubości 1 cm i ułożyć je na dużej blaszce do pieczenia wyścielonej papierem do pieczenia. Odstawić do podrośnięcia.
  9. Piec ok 20 min w temp 200 st C.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze :